Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Co jsou vinylové podlahy

Vinylové podlahy se vyrábějí z materiálu zvaného vinyl. Jednoduše jde o dobře známé PVC, ovšem zpracované do pevných dílců s výjimečně příznivými vlastnostmi pro využití k výrobě podlahových krytin. Pokud ve vás tedy slovo PVC vyvolává nepříjemné vzpomínky na nevzhledné plastové podlahy, pak můžete tyto obavy s klidem hodit za hlavu.

Jak vinylové podlahy vypadají

Moderní vinylové podlahy dokáží věrně imitovat vzhled prakticky jakéhokoli materiálu používaného v oblasti podlahových krytin. Podlaha tedy může vypadat například jako kámen, dlažba, či korek a samozřejmě také jako podlaha dřevěná, ku příkladu jako dnes velmi módní oplotřebované či recyklované dřevo. Svůj vzor ctí nejen po stránce vizuální, vinylová podlaha napodobuje i povrchovou strukturu materiálu.

Hlavní výhody vinylové podlahy

  • Skvělé povrchové vlastnosti, vinylová podlaha je mnohem odolnější než podlaha laminátová.
    Je vysoce odolná proti nárazu, poškrábání, propálení či proti slunečnímu záření.
  • Příjemné uživatelské vlastnosti. Vinylové podlahy jsou pružné, protiskluzové a antistatické.
  • Výborné akustické vlastnosti, zvláště nalepí-li se vinylová podlaha přímo k povrchu.
  • Snadná údržba podlah. Nezůstávají na ní skvrny ani od vína, kávy či jiných choulostivých tekutin.
  • Ekologický materiál šetrný k životnímu prostředí.

Pokládka vinylové podlahy

Pokud jste zruční, můžete si vinylovou podlahu položit sami. To ovšem doporučujeme pouze v její plovoucí variantě, kdy se pokládá praticky stejně jako podlaha laminátová.

Oblíbeným řešením je celoplošné lepení vinylových podlah, které nechá vyniknout některým příjemným vlastnostem, jako je například jejich nehlučnost. Lepení doporučujeme přenechat odborně školeným a zkušeným podlahářům. I tento způsob pokládky je ovšem velmi čistý a rychlý. Budeme rádi když na tento úkon využijete služeb naší společnosti.